Nichicon MWS2632100KO
Part No.:
MWS2632100KO
Datasheet:
MWS2632100KO.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 6.3KVDC AXL
Shipping
MWS2632100KO Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
1200V (1.2kV)
Voltage Rating - DC:
6300V (6.3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.610" Dia x 1.850" L (15.50mm x 47.00mm)