WIMA MKP4D061509J00JSSD
Part No.:
MKP4D061509J00JSSD
Manufacturer:
WIMA
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
MKP4D061509J00JSSD.pdf
Description:
MKP4 150 UF 100 VDC 45X65X57 PCM
Shipping
MKP4D061509J00JSSD Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
WIMA
Package/Case:
Radial
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C