Microchip Technology MIC37151-1.65BR
Part No.:
MIC37151-1.65BR
Package:
SPAK-5 (5 Leads + Tab)
Datasheet:
MIC37151-1.65BR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.65V 1.5A SPAK-5
Shipping
MIC37151-1.65BR Specifications
Package/Case:
SPAK-5 (5 Leads + Tab)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.65V
Current - Output:
1.5A
Control Features:
Enable
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C