R-K Electronics, Inc. MCS-24A-2T
Part No.:
MCS-24A-2T
Datasheet:
MCS-24A-2T.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 45SEC CHAS MT
Shipping
MCS-24A-2T Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 45 Sec
Contact Rating @ Voltage:
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)