R-K Electronics, Inc. MCS-24A-1T-60
Part No.:
MCS-24A-1T-60
Datasheet:
MCS-24A-1T-60.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 60SEC CHAS MT
Shipping
MCS-24A-1T-60 Specifications
Delay Time:
Fixed, 60 Sec
Contact Rating @ Voltage:
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)