Hatch Lighting MC70-1J-UNNU
Part No.:
MC70-1J-UNNU
Manufacturer:
Hatch Lighting
Category:
Ballasts, Inverters
Package:
Datasheet:
MC70-1J-UNNU.pdf
Description:
ELEC BLLST 70W CMH UNIV BF
Shipping
MC70-1J-UNNU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hatch Lighting
Series:
70W Mini
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Input:
108 ~ 120V
Output:
Type:
Electroluminescent (EL) Backlighting
Size / Dimension:
3.46" L x 3.15" W x 1.26" H (88mm x 80mm x 32mm)