MACOM Technology Solutions MBC50-4B12
Part No.:
MBC50-4B12
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Silicon Capacitors
Package:
Nonstandard Chip
Datasheet:
MBC50-4B12.pdf
Description:
CAP SILICON 4PF 20% 50V SMD
Shipping
MBC50-4B12 Specifications
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
MBC50
Package/Case:
Nonstandard Chip
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
4 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Breakdown:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
ESL (Equivalent Series Inductance):
Applications:
High Stability
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Height:
0.179" (4.55mm)
Size / Dimension:
1.417" L x 0.512" W (36.00mm x 13.00mm)