MACOM Technology Solutions MA4M1100
Part No.:
MA4M1100
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Silicon Capacitors
Package:
Nonstandard Chip
Datasheet:
MA4M1100.pdf
Description:
CAP SILICON 100PF 100V SMD
Shipping
MA4M1100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
4M
Package/Case:
Nonstandard Chip
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
Voltage - Breakdown:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
ESL (Equivalent Series Inductance):
Applications:
Features:
High Reliability
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Height:
0.008" (0.20mm)
Size / Dimension:
0.032" L x 0.032" W (0.83mm x 0.83mm)