Vishay Spectrol M63S103KB40
Part No.:
M63S103KB40
Datasheet:
M63S103KB40.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
M63S103KB40 Specifications
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.395" x 0.395" Face (10.03mm x 10.03mm)