Vishay Spectrol M63P201KB40
Part No.:
M63P201KB40
Datasheet:
M63P201KB40.pdf
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
M63P201KB40 Specifications
Resistance:
200 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.395" x 0.395" Face (10.03mm x 10.03mm)