Microsemi Corporation LXM1624-12-62
Part No.:
LXM1624-12-62
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Category:
Ballasts, Inverters
Package:
Datasheet:
LXM1624-12-62.pdf
Description:
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
Shipping
LXM1624-12-62 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Series:
LXM1624-12-6x
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
12V
Output:
1800V
Type:
CCFL and UV Lamps
Size / Dimension:
6.50" L x 0.83" W x 0.30" H (165mm x 21mm x 7.5mm)