Microsemi Corporation LXM1622-12-01
Part No.:
LXM1622-12-01
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Category:
Ballasts, Inverters
Package:
Datasheet:
LXM1622-12-01.pdf
Description:
MOD INVERTER CCFL DIM DUAL 5W
Shipping
LXM1622-12-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Series:
LXM1622
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
12V
Output:
1800V
Type:
CCFL and UV Lamps
Size / Dimension:
4.88" L x 1.26" W x 0.30" H (124mm x 32mm x 7.6mm)