Panasonic Industrial Automation Sales LT4HWT-AC24VS
Part No.:
LT4HWT-AC24VS
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
LT4HWT-AC24VS.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HR 0.1A 30V
Shipping
LT4HWT-AC24VS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LT4H-W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Relay Type:
Solid State Relay
Function:
Programmable (Multi-Function)
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Delay Time:
0.01 Sec ~ 9999 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
0.1A @ 30VDC
Voltage - Supply:
24VAC