Panasonic Industrial Automation Sales LT4H-AC240VS
Part No.:
LT4H-AC240VS
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
LT4H-AC240VS.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 999.9HR 5A 250V
Shipping
LT4H-AC240VS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LT4H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Programmable (Multi-Function)
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
0.001 Sec ~ 999.9 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC