Littelfuse Inc. LSRU-115-OT-1.5
Part No.:
LSRU-115-OT-1.5
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
LSRU-115-OT-1.5.pdf
Description:
LOAD SENSOR/ 115V/ 0-10A/ OC T
Shipping
LSRU-115-OT-1.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
LSRU
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Current Sensing AC
Trip Status:
Energized High
Trip Range:
0 ~ 10A AC
Delay Time:
0.5 Sec ~ 60 Sec
Voltage - Supply:
115VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 240VAC