STMicroelectronics LDK130PU12R
Part No.:
LDK130PU12R
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
LDK130PU12R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6DFN
Shipping
LDK130PU12R Specifications
Package/Case:
6-XFDFN
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.4V @ 300mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C