STMicroelectronics LDK130PU10R
Part No.:
LDK130PU10R
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
LDK130PU10R.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1V 300MA 6DFN
Shipping
LDK130PU10R Specifications
Package/Case:
6-XFDFN
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.4V @ 300mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C