STMicroelectronics LD39115J28R
Part No.:
LD39115J28R
Package:
4-UFBGA, FCBGA
Datasheet:
LD39115J28R.pdf
Description:
IC REG LIN 2.8V 150MA 4FLIPCHIP
Shipping
LD39115J28R Specifications
Package/Case:
4-UFBGA, FCBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.11V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
50 µA
Current - Supply (Max):
70 µA
PSRR:
74dB ~ 67dB (1kHz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C