Ampere Forge LLC KDHM-B-24S70P-R
Part No.:
KDHM-B-24S70P-R
Manufacturer:
Ampere Forge LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
KDHM-B-24S70P-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER
Shipping
KDHM-B-24S70P-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampere Forge LLC
Series:
KDHM-B
Package/Case:
6-DIP Module, 5 Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21V
Voltage - Input (Max):
28V
Voltage - Output 1:
0 ~ 70V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1mA
Power (Watts):
100 mW
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output
Operating Temperature:
-20°C ~ 65°C