NKK Switches JWM11RCA
Part No.:
JWM11RCA
Datasheet:
JWM11RCA.pdf
Description:
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Shipping
JWM11RCA Specifications
Packaging:
Bulk
Current Rating (Amps):
10A (AC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection:
Dust Proof
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 24.00mm x 15.40mm
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C