MEAN WELL USA Inc. ISI-500-148A
Part No.:
ISI-500-148A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
ISI-500-148A.pdf
Description:
INVERTER
Shipping
ISI-500-148A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
ISI-500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Inverter
Voltage - Output:
110VAC
Voltage - Input:
48VDC
AC Outlets:
2
Connector - AC Output:
NEMA 5-15R
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
500 W
Power - Output Surge:
1000 W
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
North America
Size:
8.07" L x 6.22" W x 2.64" H (205.0mm x 158.0mm x 67.0mm)