Susumu HPT2012-50-T1
Part No.:
HPT2012-50-T1
Manufacturer:
Susumu
Category:
Specialized Resistors
Package:
Datasheet:
HPT2012-50-T1.pdf
Description:
RESISTOR TERMINATOR 50 OHM 5W
Shipping
HPT2012-50-T1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Susumu
Series:
HPT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Mounting Type:
Terminator
Type:
Applications:
Thin Film
Composition:
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C