Laird-Signal Integrity Products HM0787-100
Part No.:
HM0787-100
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Disks and Plates
Package:
Datasheet:
HM0787-100.pdf
Description:
FERRITE EMI DISC 20MM X 1.27MM
Shipping
HM0787-100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
HM
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Filter Type:
Ferrite Disk
Size / Dimension:
0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.27mm)