Omron Automation and Safety H5CX-A11S-N AC100-240
Part No.:
H5CX-A11S-N AC100-240
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
H5CX-A11S-N AC100-240.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HR
Shipping
H5CX-A11S-N AC100-240 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H5CX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Solid State Relay
Function:
Programmable (Multi-Function)
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
0.001 Sec ~ 9999 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)