Omron Automation and Safety H3YN-2 AC200-230
Part No.:
H3YN-2 AC200-230
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
H3YN-2 AC200-230.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 5A 250V
Shipping
H3YN-2 AC200-230 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H3YN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Programmable (Multi-Function)
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage - Supply:
200 ~ 230VAC