Omron Automation and Safety H3Y-4 AC200-230 30S
Part No.:
H3Y-4 AC200-230 30S
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
H3Y-4 AC200-230 30S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30SEC 3A 250V
Shipping
H3Y-4 AC200-230 30S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H3Y
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Off-Delay, On-Delay
Circuit:
4PDT (4 Form C)
Delay Time:
1 Sec ~ 30 Sec
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 250VAC
Voltage - Supply:
200 ~ 230VAC