Omron Automation and Safety H3Y-2-B AC200-230 5M
Part No.:
H3Y-2-B AC200-230 5M
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
H3Y-2-B AC200-230 5M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN
Shipping
H3Y-2-B AC200-230 5M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H3Y
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Off-Delay, On-Delay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.2 Min ~ 5 Min
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage - Supply:
200 ~ 230VAC