Omron Automation and Safety H3Y-2-B AC100-120 10M
Part No.:
H3Y-2-B AC100-120 10M
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
H3Y-2-B AC100-120 10M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN
Shipping
H3Y-2-B AC100-120 10M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H3Y
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
Off-Delay, On-Delay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.5 Min ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 250VAC
Voltage - Supply:
100 ~ 120VAC