IDEC GT5Y-4SN6A24
Part No.:
GT5Y-4SN6A24
Datasheet:
GT5Y-4SN6A24.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 3A
Shipping
GT5Y-4SN6A24 Specifications
Series:
GT5Y
Circuit:
4PDT (4 Form C)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 60 Min
Contact Rating @ Voltage:
3A @ 220VAC/30VDC
Voltage - Supply:
24VAC