IDEC GT5Y-2SN6A24
Part No.:
GT5Y-2SN6A24
Manufacturer:
IDEC
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
GT5Y-2SN6A24.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5A
Shipping
GT5Y-2SN6A24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IDEC
Series:
GT5Y
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Socketable
Relay Type:
Mechanical Relay
Function:
On-Delay
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 60 Min
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 220VAC/30VDC
Voltage - Supply:
24VAC