IDEC GT5P-N10SD12
Part No.:
GT5P-N10SD12
Datasheet:
GT5P-N10SD12.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10SEC 5A 120V
Shipping
GT5P-N10SD12 Specifications
Series:
GT5P
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
0.2 Sec ~ 10 Sec
Contact Rating @ Voltage:
5A @ 120VAC/24VDC
Voltage - Supply:
12VDC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)