Sprague-Goodman GKH25000
Part No.:
GKH25000
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
GKH25000.pdf
Description:
CAP TRIMMER 5-25PF 25V SMD
Shipping
GKH25000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sprague-Goodman
Series:
GKH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance Range:
5 ~ 25pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Q @ Freq:
100 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.091" Dia (2.30mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C