DENRYO GD150NU-248
Part No.:
GD150NU-248
Manufacturer:
DENRYO
Category:
DC to AC (Power) Inverters
Package:
Datasheet:
GD150NU-248.pdf
Description:
DC-AC Sine Wave Power Inverter
Shipping
GD150NU-248 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
DENRYO
Series:
GD150 (150W)
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Inverter
Voltage - Output:
200VAC, 220VAC, 230VAC, 240VAC
Voltage - Input:
42 ~ 78VDC
AC Outlets:
1
Connector - AC Output:
Universal
Connector - Voltage Input:
Terminals
Power - Output Continuous:
150 VA
Power - Output Surge:
210 VA
Remote Capability:
Yes
Region Utilized:
International
Size:
9.21" L x 5.77" W x 1.73" H (234.0mm x 146.5mm x 44.0mm)