Sprague-Goodman GAA6R005
Part No.:
GAA6R005
Datasheet:
GAA6R005.pdf
Description:
CAP TRIMMER 0.6-6PF 250V
Shipping
GAA6R005 Specifications
Capacitance Range:
0.6 ~ 6pF
Adjustment Type:
Side
Voltage - Rated:
250 V
Q @ Freq:
5000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.240" Dia (6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.480" (12.20mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C