Sprague-Goodman GAA3R505
Part No.:
GAA3R505
Datasheet:
GAA3R505.pdf
Description:
CAP TRIMMER 0.35-3.5PF 250V
Shipping
GAA3R505 Specifications
Capacitance Range:
0.35 ~ 3.5pF
Adjustment Type:
Side
Voltage - Rated:
250 V
Q @ Freq:
5000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.161" Dia (4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.488" (12.40mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C