Sprague-Goodman GAA14003
Part No.:
GAA14003
Datasheet:
GAA14003.pdf
Description:
CAP TRIMMER 1-14PF 250V CHAS MNT
Shipping
GAA14003 Specifications
Capacitance Range:
1 ~ 14pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
250 V
Q @ Freq:
5000 @ 100MHz
Size / Dimension:
0.303" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C