Omron Automation and Safety G3R-OD201SN DC5-24
Part No.:
G3R-OD201SN DC5-24
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
I/O Relay Modules
Package:
Datasheet:
G3R-OD201SN DC5-24.pdf
Description:
DC OUTPUT MODULE 1.5A
Shipping
G3R-OD201SN DC5-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
G3R-I/O
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
DC Output Module
Color:
Black
Style:
QC
Voltage - Input:
5 ~ 24VDC
Current - Input:
8 mA
Voltage - Output:
40 ~ 200VDC
Current - Output:
1.5A