Nidec Components Corporation FT-63EX105
Part No.:
FT-63EX105
Datasheet:
FT-63EX105.pdf
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
FT-63EX105 Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)