onsemi FSBS15CH60
Part No.:
FSBS15CH60
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Datasheet:
FSBS15CH60.pdf
Description:
SMART POWER MODULE 15A SPM27-BA
Shipping
FSBS15CH60 Specifications
Series:
Motion SPM® 3
Package/Case:
Current:
15 A
Voltage:
600 V