Fairchild Semiconductor FSBM20SM60A
Part No.:
FSBM20SM60A
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
FSBM20SM60A.pdf
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 40A, HYBRID
Shipping
FSBM20SM60A Specifications
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Current:
20 A
Voltage:
600 V