Fairchild Semiconductor FSBM20SL60
Part No.:
FSBM20SL60
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
FSBM20SL60.pdf
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 40A, HYBRID
Shipping
FSBM20SL60 Specifications
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Current:
20 A
Voltage:
600 V