onsemi FSBM20SH60A
Part No.:
FSBM20SH60A
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
FSBM20SH60A.pdf
Description:
SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
Shipping
FSBM20SH60A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
SPM®
Package/Case:
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
20 A
Voltage:
600 V