onsemi FSBB30CH60D
Part No.:
FSBB30CH60D
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Datasheet:
FSBB30CH60D.pdf
Description:
MODULE SPM 600V 30A SPMPA
Shipping
FSBB30CH60D Specifications
Series:
Motion SPM® 3
Package/Case:
Packaging:
Tube
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
30 A
Voltage:
600 V