onsemi FSBB20CH60B
Part No.:
FSBB20CH60B
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Datasheet:
FSBB20CH60B.pdf
Description:
MODULE SPM 600V 20A 3PH SPM27CC
Shipping
FSBB20CH60B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Motion-SPM®
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
20 A
Voltage:
600 V