onsemi FSAM15SM60A
Part No.:
FSAM15SM60A
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
FSAM15SM60A.pdf
Description:
SMART POWER MODULE 15A SPM32AA
Shipping
FSAM15SM60A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Motion SPM® 2
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
15 A
Voltage:
600 V