Fairchild Semiconductor FSAM10SH60A-FS
Part No.:
FSAM10SH60A-FS
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
FSAM10SH60A-FS.pdf
Description:
AC MOTOR CONTROLLER, 20A, HYBRID
Shipping
FSAM10SH60A-FS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Series:
Motion SPM®
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase Inverter
Current:
10 A
Voltage:
600 V