onsemi FSAM10SH60A
Part No.:
FSAM10SH60A
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Datasheet:
FSAM10SH60A.pdf
Description:
SMART POWER MODULE 10A SPM32-AA
Shipping
FSAM10SH60A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Motion SPM® 2
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
10 A
Voltage:
600 V