KEMET FPL100/100/8-BH1T
Part No.:
FPL100/100/8-BH1T
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ferrite Disks and Plates
Package:
Datasheet:
FPL100/100/8-BH1T.pdf
Description:
FERRITE PLATE FOR WIRELESS POWER
Shipping
FPL100/100/8-BH1T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KEMET
Series:
FPL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Ferrite Plate
Size / Dimension:
3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)