onsemi FPAB30BH60B
Part No.:
FPAB30BH60B
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Datasheet:
FPAB30BH60B.pdf
Description:
MODULE SPM 600V 30A 27PWRDIP
Shipping
FPAB30BH60B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
PFC SPM® 3
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
IGBT
Configuration:
1 Phase
Current:
30 A
Voltage:
600 V