WIMA FKP3J004702B00JSSD
Part No.:
FKP3J004702B00JSSD
Datasheet:
FKP3J004702B00JSSD.pdf
Description:
CAP FILM 470PF 5% 630VDC RAD
Shipping
FKP3J004702B00JSSD Specifications
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)